czwartek, 10 maja 2018

Elementarz

Potwierdza się scenariusz z falą płaską w b elementarzowego zygzaka abc dla fali 2. Obecnie rynek realizuje już jego część (c) o teoretycznym zasięgu ok. 2.400 pkt (<0.5 fali a)


Tak płytkie zniesienie fali a pociągnie za sobą pewne konsekwencje:
  1. Cała korekta powinna zakończyć się szybciej niż pierwotnie zakładałem (13. czerwca fala 2. będzie równa 0,236 czasu trwania fali 1.),
  2. Fala b zygzaka jest zawsze prosta w związku z czym nie oczekuję przedłużenia niepewności i dodatkowego jej złożenia (np. w postaci dodatkowego zygzaka w górę), lecz rychłego powrotu do spadków i wykończenia korekty,
  3. Fala c będzie szybka i prosta bez wyraźnego podziału na pięć podfal w odróżnieniu od fali a - taki jej wygląd powinien wyrysować u końca dywergencję na tygodniowym RSI między końcem fali a i c.
Ponadto:
  1. Fala a była gwałtowna i samodzielnie osiągnęła oczekiwany poziom korekty całkowitej dla fali 1., w związku z czym niewykluczone jest załamanie w fali c lub nawet to, że korekta już się zakończyła (warunek wartościowy spełniony - czasowy nie, budowa wewnętrzna również temu przeczy),
  2. Zarówno podfala (iii) jak i (v) w a były trójkątami ukośnymi rozszerzającymi się; co więcej ostatni ruch podfali (v) załamał się do 2.201 pkt. i zainicjował gwałtowne odreagowanie,
  3. Istnieje możliwość, że fala c przyjmie postać TUK i rozciągnie się w czasie do ok. 5 września (0,382 czasu trwania fali 1.),
  4. Wyidealizowany poziom docelowy dla fali 2. to ~2.150 pkt.,
  5. Niespotykana seria (15 z rzędu) negatywnych sald nastrojów dotyczących przyszłości WIG sprzyja kontynuacji hossy w długim terminie.

* * * * *

Aktualizacja scenariusza na dzień 18. maja.

Wygląda na to, że fala (b) będzie sama w sobie trójkątem. To zaprzecza fali płaskiej w b na rzecz prostego zygzaka (trójkąty w płaskiej praktycznie nie występują). Tak obecnie wygląda wiodąca interpretacja fal trwającej korekty.


Tym samym 3 pierwsze uwagi z powyższego wpisu tracą na aktualności. Czas docelowy dla końca fali 2. wraca do pierwotnie zakładanych proporcji Fibo względem czasu trwania fali 1. - 5. wrzesień / 14. listopad.  Pozostałe 5 obowiązuje. 

Powodzenia!

5 komentarzy:

  1. Jestem pod wrażeniem dotychczasowej trafności analiz. Będę śledził blog z dużym zainteresowaniem. Pozdrawiam
    Maciej

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję. Szkoda że nie mam czasu na tak regularną publikację jak dawniej, ale będę się starał wrzucać nadal coś od czasu do czasu (głownie W20, USD/PLN, SPX) i bardziej pod średnio- i długoterminowe projekcje. Btw. Właśnie zaktualizowałem wpis uwzględniając ostatnie wydarzenia na W20. Jak widać i mi rynek potrafi zagrac na nosie ;).

      Usuń
  2. Czy możliwe jest, aby rynek zakończył już (14 maja falę B - trwającą zgodnie z ostatnim rysunkiem od początku kwietnia), a spadki od dwóch tygodni to już tworząca sie fala C z zasięgiem na 2150 pkt ?

    Ciekaw jestem odpowiedzi, czy ruch od 4 kwietnia do 14 maja można/ nie można uznać za całą , zakończoną falę B. Czy nie spełnia wymogów korekty płaskiej ?

    Pozdrawiam
    Maciej

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Rzeczywiście. W aktualnym otoczeniu taki scenariusz zyskuje na prawdopodobieństwie!

      Fala płaska okazała się znacznie bardziej wątła niż oczekiwałem. Tak mizerne odreagowanie poważnie niweluje szanse na płytką korektę. W tym momencie poziom docelowy dla fali 2. przesuwa się w stronę 2.025 pkt (0,618 fali 1 i fala C = 0,618 A).

      Usuń
    2. Spadki od 14 maja,póki trwale nie wybiją marcowego dna,można jeszcze traktować jako trzecią podfalę fali B (małe pięciofalowe c). Jest więc jeszcze szansa na duże C korekty,powyżej kwietniowego szczytu.
      Oczywiście to tylko teza,być może życzeniowa.
      Staszek

      Usuń

---------------------------
Przydatne kody html:

- wstawianie aktywnego linku
<a href="adres linku w cudzysłowach">wyświetlany tekst</a>

- wytłuszczanie tekstu
<b>tekst</b>
---------------------------