sobota, 17 sierpnia 2019

Skomplikowana prostota v1.10

Jeśli nasz bluechipowy indeks będzie parł w kierunku 2.000 pkt. z dotychczas okazywanym impetem w identyfikację całej konstrukcji trzeba będzie nałożyć dwie drobne poprawki. A właściwie jedną, która zaimplikuje tę drugą.


Trójkąt w tej wersji zdarzeń nie jest już załamany. Kończy się 2 miesiące wcześniej. TUK tym samym również zaczyna się wcześniej i przyjmuje postać bardziej unikalnego trójkąta ukośnego kończącego rozszerzającego się. 

Poziom docelowy dla fali 2 pozostaje bez zmian. Poziom czasowy przesuwa się na sierpień. Nie oczekuję tutaj dywergencji na oscylatorze RSI. Raczej czegoś w rodzaju podwójnego dna. Jak widać trójkąt zakończy się bez dobicia do dolnej linii ograniczającej.

W tej wersji zdarzeń pozorna kapitulacja emanująca z rozpaczliwej szarzy niedźwiedzi jest tylko symptomem ich rezygnacji i wyczuwalnej w drżącym pod naporem kopyt byków, wzbierającej tuż za rogiem eksplozji złości.

Formalne potwierdzenie fali i z 3: wzrost > 2.421 pkt.
Formalne zanegowanie scenariusza: spadek < 1.990 pkt.
 
Powodzenia!

17 komentarzy:

  1. Wielce ciekawa sytuacja i w USA i u nas bardzo ciekawe jak potoczy się końcówka roku i dalej czy wreszcie przyjdzie hossa na EM

    OdpowiedzUsuń
  2. Powyższy Pana wpis,brałem pod uwagę na Blogu p.Białka dużo wcześniej.

    „red.007 13 sierpnia 2019 o 21:27
    Jest też pewna sprzeczność interpretacyjna.
    Ja kiedyś wspominałem o TUK na W20 pisząc o formacji odwrócenia,gdzie zakładałem,że W20 maluje piątą falę,z tym,że ja liczę tuka od lutego.
    Widzę dziś wpis p.Macieja,który liczy tuka od kwietnia.
    Szczyt kwietniowy jest niżej od szczytu lutowego i trochę mi ten TUK od kwietnia nie pasuje ale mogę się oczywiście mylić.
    Obie wersje poziomami specjalnie się nie różnią..”

    ” red.007 17 sierpnia 2019 o 13:53
    Już jako ciekawostkę dodam,że w prywatnej korespondencji z jednym z blogowiczów,jeszcze zanim rozpoczęły się obecne spadki,wskazałem na linię mogącą zatrzymać spadki,w zasadzie nawet dopiero po jej przebiciu.Oczywiście jak na mnie przystało chodzi o TUK.
    Na tygodniowym linia prowadzona po dołkach:marzec 2019-poziom 2286,94 i maj 2019-poziom 2152,99."

    pozdrawiam
    Staszek vel red.007

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Gratuluje w takim razie tego co anglicy nazywają 'insight'.. jakoś ciężko to przetłumaczyć na polski by nie skaleczyc sensu. Wyjściowy TUK lepiej mi się zgadzał z synchronizacja zdarzeń na WIG zarówno jeśli chodzi o związanie akcji jak i potencjalne rozwinięcie oraz proporcje czasowe, ale oczywiście ten scenariusz rowniez od poczatku rozwazalem. Możliwości interpretacji jest zresztą więcej jednak te 2 wydają się mieć obecnie najwięcej sensu.

      Btw.chyba będę musiał zacząć częściej zaglądać na blog Pana Wojciecha ;)

      Usuń
    2. Idąc za ciosem,oczyma wyobraźni widzę od szczytu 13 sierpnia możliwość wyrysowania TUK w F5,który zakończy Pańską(e)dużego TUKa w c.
      Widzenie wielce spekulacyjne ale opieram je na domniemaniu struktury ruchu od szczytu szczytu 13 sierpień do dołka z 16 sierpnia.Spadek ten nie jest w mojej ocenie impulsem.Dostrzegam na małych interwałach(np.30 min)strukturę zygzaka a to jest charakterystyczne dla fal TUKa.W takiej wersji będziemy kończyć obecną wzrostową falę 2 TUKa i rozpoczniemy niebawem jego falę 3.Jeśli widzenie będzie prawidłowe,to koniec spadków będzie dość prosty do wyznaczenia-linia dołków fal 1 i 3 TUKa w F5.
      Staszek vel red.007

      Usuń
  3. Macieju to trochę podejrzane, że używasz w tym miejscu TUK (ending diagonal), jako koniec F2. Ta koncepcja nie pasuje do tego co widać na długich trendach. Poza tym Ralph wprost oznaczał TUK, jako formację impulsową dla F5 będącą klinem zwężającym, bądź w niektórych przypadkach trójkątem rozszerzającym. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie widzę obecnie 'rozpiski' lepiej interpretującej wydarzenia jak prosty zygzak v1.0 lub ta tu 'podrasowana' wersja 1.1.

      Usuń
    2. Rozumiem Macieju Twój wybór. Ponieważ ta "rozpiska" ma poważną wadę, to ja poczekam, aż indeks zejdzie poniżej 1990 pkt. Ciekawe jak wtedy oznaczysz tego klina?

      Usuń
    3. Ojj Mariuszu, mistrzostwa w kategorii niedopowiedzen to Ci wciaz odebrac ni-da-rady :P

      Usuń
    4. Drogi Macieju. Kto pyta ten nie błądzi.

      Nie ma tu żadnych niedopowiedzeń. Fundamentalna wiedza Ralpha jest publiczna, a nie tajemna i napisałem, jak to jest z tym klinem. Wystarczy przyjrzeć się schematom blokowym i poustawiać wszystko wg proporcji wyrazów ciągu Fibonacciego.

      Usuń
  4. To co trzeba założyć że dołek już był, czy przesuwamy prognozę końca spadków na wrzesień??

    Zibi

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Patrząc na sytuację na WIG, opcja nr 2 ma zdecydowanie większe szanse realizacji (<54.027).

      Usuń
    2. No i jak tam Panie Macieju październik prawie połowa , co teraz ostateczna fala C ? co niektórzy analitycy widzą 1750-1850 na wig 20. Jedno jest pewne byki coś długo czekają , dolar cały czas wysoko.

      Usuń
    3. No tak, sumarycznie rynek zawsze posiadał deprymujące pokłady cierpliwości. Fala C trwa już dość długo. Tera to już końcówka 5 z C. Choć wiele komponentów W20 wygląda 'mało inspirująco' dla takiej interpretacji. Potrzeba tu ewidentnie jakiegoś pozytywnego impulsu... PPK?

      Usuń
  5. A tak sobie myślę, czy tak optymistyczne odczyty indeksu Nastrojów Inwestorów jakie mamy obecnie nie kłuci się trochę z możliwością zrealizowania się scenariusza o dołku nie byle jakim - bo całego niemal 2-letniego ruchu ?

    -Maciej

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Macieju, czy moglbys sprecyzowac jaki "niebyle jaki dolek" masz na mysli?

      Jacek

      Usuń
    2. Chodziło mi o zakończenie całej fali nr 2 na rozpisce falowej Pana Macieja, która wg. autora zaczeło się w styczniu 2018.
      - Macieja

      Usuń

---------------------------
Przydatne kody html:

- wstawianie aktywnego linku
<a href="adres linku w cudzysłowach">wyświetlany tekst</a>

- wytłuszczanie tekstu
<b>tekst</b>
---------------------------