wtorek, 1 grudnia 2015

Retrospekcja

Za nami 7 kolejnych spadkowych miesięcy. W historii już raz zdarzyła się podobna passa. Było to w 2000 r. Wtedy indeks WIG20 zaliczał niższe poziomy 8 miesięcy z rzędu od marca do października. (Co ciekawe druga najgorsza passa trwała zaledwie 5 miesięcy i miała miejsce w 2011 r. Nawet w czasie bessy 2007 - 2009 rynek nie spadał więcej jak przez 4 kolejne miesiące. Natomiast rekordy wzrostowe WIG20 ustanawiał dwukrotnie. Było to na przełomie 2005 i 2006 r. oraz w 2009 r. Obie serie trwały zaskakująco krótkie 6 miesięcy! Rekord wszech czasów natomiast został ustanowiony przez Indeks WIG. Na przełomie 1993 i 1994 r. giełda zachowywała się z niespotykaną nigdy później konsekwencją notując coraz lepsze wyniki przez 11 kolejnych miesięcy). Czy rekord sprzed 15 lat się utrzyma, zostanie wyrównany a może pobity... Niedługo się dowiemy.

Tymczasem przedstawiam aktualny rozkład fal korekty wg mojej najlepszej wiedzy, przy zachowaniu harmonii struktur i w pełnej zgodności z TFE.


Główne zmiany:
  • nie opisuję już fali iii z A jako trójkąta ukośnego,
  • fala v wieńcząca A jest teraz rozszerzającym się TUK,
  • fala A trwała 53 sesje,
  • fala B to płaska pędząca silnie rozszerzona w dół (b = 2,382a) kończąca się TUK zwężającym się (c = 0,764b),
  • fala B znosi 0,118 (0,5 x 0,236) fali A,
  • fala B trwała 39 sesji, co równa się ~0,764 fali A.
Ostatnia struktura jest nieponumerowana. W tej chwili rynek decyduje czy niezbędne będzie jej wydłużenie. Nie będę więc wychodził przed konie.

Kluczowy opór: 2.009 pkt.

Kluczowe wsparcie: 1.900 pkt.

2 komentarze:

  1. cyt. "Tymczasem przedstawiam aktualny rozkład fal korekty wg mojej najlepszej wiedzy, przy zachowaniu harmonii struktur i w pełnej zgodności z TFE."

    Mam wątpliwości, ale niech i tak będzie. Problem w tym, że ten kompleks fal od maja 2015r. za bardzo przypomina inwersje schematu z 1938r.

    The Major Works of R. N. Elliott str.62 Figure 16

    Obecnie rynki nagminnie wykorzystują zjawisko inwersji w 4 rzutach. Połapanie się, jaki to schemat graniczy z cudem :) dla adeptów TFE

    Co najważniejsze w tym wszystkim to to, że schemat ten przedstawia hierarchię 5 stopni z czego 2 stopnie: największy i w kolejności mniejszy mają najdłuższą falę1, a nie falę 3. Tej zasady Prechter w ogóle nie brał pod uwagę, a Elliott zrobił po prostu schemat i wiedział o tej zasadzie na którą każdy może spojrzeć i jej nie zauważy :)

    Pozdrawiam falowo Elliott

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak. Książkowa wiedza to solidny fundament pod budowę praktycznych umiejętności!

      Usuń

---------------------------
Przydatne kody html:

- wstawianie aktywnego linku
<a href="adres linku w cudzysłowach">wyświetlany tekst</a>

- wytłuszczanie tekstu
<b>tekst</b>
---------------------------