środa, 10 sierpnia 2016

Superopór? Eee tam...

Wrzucam na główną scenariusz wiodący dla W20 na szczegółowych interwałach intradayowych.

Właściwie to nie rzuca on nawet jednego promyka nowego światła na sytuację na polskim rynku. Choć minorowe nastroje z post-Brexitowego poranka udzieliły się i mi, to następne dni - tygodnie pokazały, że reakcja była paniczna i irracjonalna. Strach na chwilę zrobił NAPRAWDĘ wielkie oczy, ale dziś nie ma już po nim śladu.


Bezpośrednio nad indeksem, niczym wyniki badań próbek B nad polskimi sztangistami, unosi się złowrogo SUPEROPÓR. I choć wydaje się być naprawdę mocny, to jednak swój charakter zawdzięcza jedynie technicznemu obrazkowi (sufit dla oryginalnego, rozbudowanego trójkąta x). W rzeczywistości nie oczekuję tu jakiegoś poważniejszego cofnięcia. Wprost przeciwnie. Mam nadzieję na jego błyskawiczne przeskoczenie w fali .iii z [iii] z (iii) z iii z C. Nie wykluczam nawet teleportacji w luce otwarcia bez powrotu w jej rejon aż do zimy. W konsekwencji nastąpić powinna eskalacja pozytywnych oczekiwań, masowe zamykane krótkich pozycji i kontynuacja fali C z (XX) do wczesnej jesieni kalendarzowej i oczekiwanego poziomu ~100 pkt. powyżej wstępnej próby odbicia.

Sforsowanie SUPEROPORU w jednoznacznie pozytywnym, dynamicznym ruchu przypieczętuje los indeksu.

Najbliższy opór: 1.853,71 (koniec fali x) - 1.863 (61,8% zniesienia fali B).

Ważne wsparcie: 1.838,78 (powinno zostać utrzymane dla dobra rozwijającego się impulsu).

Preferowane zachowanie: natychmiastowe przyspieszenie w centralnej superfali.

Prawdopodobieństwo realizacji: ~40% (na tle wszystkich pozostałych możliwości).

13 komentarzy:

  1. Maciej ,w sieci znalazłem taka rozpiskę http://fotodyl.pl/a87658d2e4/, jeśli faktycznie w tr ,robimy klin wzrostowy , to czeka nas zjazd do podstawy klina/może zatrzymać się trochę wyżej/i dopiero dalszy wzrost w tr jako podfala c,osobiście skłaniam się do wersji z tr.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A doszedłeś na mojej rozpisce, gdzie jest błąd? Nawet widać to jak na dłoni.

      Od kwietnia br. do brexitu jest struktura 5 falowa, a korekty w impulsach nie mają takich struktur.

      Usuń
  2. Mariusz ,no to wrzuć swoją BEZBŁĘDNĄ rozpiskę

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. "Bezbłędną" rozpiskę już wrzuciłem w poprzednim wpisie gospodarza. Schemat WXY to ruch 5 falowy i każda z sekwencji może być zygzakiem, jak i małą strukturą 5 falową w impulsie i korekcie.

      Usuń
  3. Rozważałem wersję z klinem, którą sugeruje również rozwój sytuacji na WIG-u, gdzie od dna mamy już właściwie kompletne pięć fal. Ale taka koncepcja nie pasuje do obrazu rynku, w którym obecnie rysowalibyśmy C płaskiej. Takie C, zakłądając, że klin to by było dopiero jej 1 z 5, rozwijałoby się nieproporcjonalnie długo do A i B, które trwały 2-3 miesiące. Ewentualnie moglibyśmu rysować tu nie płaską a kolejny rozległy trójkąt analogicznie do tego z (X) 2011 - 2015. Ale tu się kłania reguła zmienności, która choć nie obowiązuje moim zdaniem w korektach złożonych, to jednak powiedzmy narzuca pewne preferencje... Poza tym trójkąt musiałby i tak być rosnący by zwuiększyć potencjał spadkowy oczekiwanego trzeciego zygzaka a więc tak czy siak preferowałbym wzrost > 2.000 pkt. tyle że nie w ABC a w ABCDE. Ale uważam to za mało prawdopodobne. No i na koniec TUP powinen mieć budowę 5-3-5-3-5 a gdyby aktualnie się zakończył wyglądałby raczej na 3-3-3-3-3...

    Powiedziawszy to wszystko nie mogę oczywiście całkowicie odrzucić tej ewentualności. Tym bardziiej, że rysowane na W20 impulsy równeż dalekie są od perfekcji ;). Tak jak we wpisie czekam na sposób rozegrania aktualnej sytuacji - przyspieszenie czy utrata gruntu pod nogami. Jesli to drugie weźmie górę to skłaniać się będę ku interpretacji podwójnego dna, końca korekty w fali II na poziomie 1.641 i inicjacji wieloletniej hossy trójkątem ukośnym początkowym o ironio w dniu Brexitu.

    OdpowiedzUsuń
  4. Maciej nie bardzo mi pasuje oznaczenie brexitu jako x-y , fala y u Elliotta to a-b-c , ,natomiast ten jednorazowy spadek nie można traktować jako abc, .
    Mariusz jakbyś się pobawił falami w układzie w-x-y , to impuls nie jest jedynym rozwiązaniem pozdrawiam elliotowców

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No cóż to są te chwile w TFE kiedy z braku namacalnych fundamentów pozostaje oprzeć wnioski na domysłach. Bo przecież i impuls tak wyglądać nie powinien. Moim zdaniem w tym moim y (a) to byłe paniczne zlecenia na otwarcie, (b) równoważenie i lekkie odbicie widoczne do g. 9:06 a potem 9:07 (c). Zygzak iście błyskawiczny :).

      I jeszcze jedna ogólna uwaga odnośnie interpretacji fal :).
      Umieszczanie każdego układu fal w szerszym kontekście i każdego kolejnego w ten sposób poszerzonego w coraz szerszym, zawęża ilość możliwości. Interpretacja oderwanego od całości układu rodzi prawdziwą bonanzę możliwości i utrudnia dojście do prawdy.

      Usuń
  5. Maciej ,czy z punktu widzenie Elliotta fala A w korekcie pokazanej na rys moze być piątka? http://fotodyl.pl/22a21363d6/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Może być pięciofalowa, jednak nie w znaczeniu impulsu a ruchu złożonego z trzech ruchów motywu i dwóch kontr, a więc prościej mówiąc potrójnego zygzaka w-x-y-xx-z, który szczególnie w warunkach niskiej płynności bywa trudny do odróżnienia od impulsu i regularnie z nim mylony. Co więcej najczęśćiej właśnie takiego wyglądu fali A płaskiej należy wyjściowo oczekiwać - reguła 60. KODEKSU.

      W konserwatywnym podejściu do nomenklatury TFE nie jest to więc piątka, bo ten termin zarezerwowany jest dla impulsów, a trójka, którą jest każda korekta. W liberalnym można jednak tak określić potrójny zygzak. W końcu jest to impuls, tylko taki którego poszczególne składowe są ułomne gdyż zabrakło trendowi siły by rozwinąć się i zatrzymał się na trzech falach: 1,2,3 czy też a,b,c.

      Usuń
  6. Maciej,nie pomyśl,że testuję Twoją znajomość fal, ale chcę sobie uzmysłowić /kto pyta nie błądzi/albowiem nie spotkałem się z takim rozpisaniem fali A o której piszesz choć miałoby to sens na dużym interwale czasowym , ale tak samo powinno nastapić i na małym interwale. Natomiast spotkałem się z taką rozpiską elliotowca G.Horvata pracującego dla Capital Forex Group którą załączam, który to korektę potraktował chyba jak ,,zygzag pędzący,,,http://fotodyl.pl/8a39532206/,ale być może jest to błędna rozpiska.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Napisałem wyżej, więc się zacytuję:D: "(...) Interpretacja oderwanego od całości układu rodzi prawdziwą bonanzę możliwości i utrudnia dojście do prawdy."

      Trzzebaby zobaczyć co było wcześniej/później - czy impuls kończący się zmaterializował rzeczywiście... Zygzak pędzący? Ja ososbiście z czymś takim się nie zetknąłem, ale może są tacy co popchnęli TFE do przodu od czasów R.E. i trzymają swoją wiedzę w tajemnicy...

      Zobacz jednak, że całość pasuje jak ulał do REGUŁY 60. i tego co pisałem, że a w płaskiej często A jest szybkim potrójnym zygzakiem podobnym do impulsu. Dla mnie to po prostu ksiązkowa wprost korekta płaska rozszerzona.

      Tylko ten TUK jak mniemam bo nie cały widać... Po czymś takim powinna nastąpić agresywna korekta - zygzak jakiś gwałtowny... Jak mówiłem brakuje kontekstu. Ale przypadek ciekawy :).

      Usuń
  7. założyłem 4 jako tr mam zamiar przytulić trochę punktów przy tym założeniu http://fotodyl.pl/eb0af292fb/

    OdpowiedzUsuń

---------------------------
Przydatne kody html:

- wstawianie aktywnego linku
<a href="adres linku w cudzysłowach">wyświetlany tekst</a>

- wytłuszczanie tekstu
<b>tekst</b>
---------------------------