środa, 17 sierpnia 2016

Zjazd do boksu. Spokojnie, to tylko tankowanie i wymiana opon

Brexit-crash wymazany, "superopór" przełamany i... zamiast kontynuacji odwrót.

Kolejne symptomy zdrowego odbicia sygnalizowane w poprzednim wpisie i będące warunkiem kontynuacji wydłużonego impulsu wieńczącego płaską w (XX) są poddawane mocnej presji. Długiej białej świecy superfali brak. Luki brak. Obrony 1.839 brak. Nawet oczekiwane po sforsowaniu 1.854 przyspieszenie było efemeryczne i poddało się już następnego dnia. W konsekwencji rozpędzający się bolid ze stajni GPW wyposażony w słabiutki silnik i z uszkodzoną najwyraźniej skrzynią biegów, sponsorowany głównie przez banki, zaczął mocno hamować. W związku z tym poniżej pierwszy scenariusz alternatywny dalszego możliwego rozwoju wydarzeń.


W jego ramach wydłużony impuls redukuję do TUP, który powinna być dopiero częścią 'a' zygzaka wieńczącego korektę półpłaską. Za przesunięciem ku takiej interpretacji wydarzeń przemawia wewnętrzna budowa odbicia z charakterystycznym, tymczasowym, zwodniczym wybiciem górnej linii ograniczenia TUP. Dynamiczny odwrót od szczytu w prostym zygzaku, który zresztą zdaje się już materializować, powinien to potwierdzić. Reszta się nie zmienia, zarówno jeśli chodzi o poziom docelowy dla fali C - 2.000 lub 2.100 pkt. (choć ten wyższy pułap wymagałby od fali c raczej wyraźnej pięciofalowej budowy, co na zasadzie zmienności jest mało prawdopodobne, gdyż taki wygląd przyjęła fala a) oraz czasu docelowego - przełom dwóch pierwszych jesiennych miesięcy.

Co do innych możliwości oraz dlaczego tak uparcie trzymam się takiego a nie innego obrazu rynku napisałem parę słów w komentarzu do poprzedniego posta.

Kluczowy opór: 1.869,53 pkt.

Ostatni sygnał ostrzegawczy (teoretyczna eliminacja możliwości wydłużenia impulsu): 1.819,49 pkt.

Kluczowa strefa wsparcia: ~1.756 pkt.

Prawdopodobieństwo realizacji (na tle wszystkich pozostałych możliwości): ~40% - przejęcie puli scenariusza wiodącego.

7 komentarzy:

  1. Maciej,nawiazując do poprednich wpisow znalazłem taką aktualną rozpiskę z takim opisem Z dalszym spadkiem WIG20 też nie będzie już tak łatwo. A po ewentualnym utworzeniu Korony np. w 15M (wzrostowej) możemy mieć ostateczny koniec spadku i rozpoczęcie ruchu na nowe szczyty. Wszystko za sprawą dużej korekty pędzącej, która moim zdaniem powstała na wykresie http://www.bankfotek.pl/view/2016994,oraz moja rozmowa z tym analitykiem - pisząc o korekcie pędzącej na załączonym wykresie jak wyjaśnisz ,że fala A jest impulsem , kiedy takowy w niej nie występuje ?
    Pierwsze słyszę że nie ma układów korekt o strukturze 5-3-5
    nie spotkalem się z zygzagiem pędzącym, czy możesz mi wskazać kawałek literatury na ten temat,lub wykres elliottowski ,będę wdzięczny
    Nie mogę Ci wskazać bo nic takiego nie posiadam. Mogę jedynie stwierdzić, że nie rozumiem co w tym jest dziwnego iż korekta pędząca ma charakter 5-3-5? To są moje doświadczenia na tysiącach wykresów. A co do literatury to sam wiesz jaka ona jest na temat czegokolwiek. Trudno o wartościowe pozycji napisane przez praktyków a nie teoretyków
    Jak widać nie ma wtym merytoryki, ,a fala A da się rozpisać jako abc, acałość jako flat





    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Impuls NIGDY nie jest formacją samodzielną w korekcie. Jeśli w korekcie wystąpił impuls to można mieć całkowitą pewności, że nastapi jego kontynuacja, jako że może to być tylko i wyłacznie część a z całości abc. Parafrazując zasadę nr 1 można powiedzieć, że zawsze istnieje perspektywa w której spadek jest zygzakiem (lub jego dowolną konfiguracją [z. złożony, trójkąt, płaska].

      Problem w tym, że średnie (indeksy) na których tu próbujemy odczytać fale są niedoskonałe (daleko im do DJ averages). WIG20 charakteryzuje niska płynność, wysoka koncentracja, rozgrywki wokół OFE, upolitycznienie, duże różnice w wagach komponentów, regularne zmiany w wagach i konstrukcji portfela, odcięcia dywidend...

      Usuń
  2. na tygodniowym ładnie się wpasowuje TR,czy przychodzi czas na realizację podfali D ? http://fotodyl.pl/5f3b7ae847/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zakladasz, że rzeczywiste dno wyznaczył wykres cen zamkniecia 6. lipca? To daje naprawdę duże załamanie w stosunku do cen intradayowych z dnia Brexitu.

      Usuń
  3. ponieważ gram na kontraktach , zakladam,że powinniśmy zejść do poziomu 1570-1601

    OdpowiedzUsuń
  4. Projekcja zdaje się realizować. Niemniej ,zeby nie wprowadzać w błąd, mimo że kreska pokrywa się z wydarzeniami z parkietu, uważam, że rynek dopiero wyrysował (a) zygzaka - (b) w trakcie (prawd. w okolice 1.820- 1.833) i potem wykończenie korekty. Jeśli pójdziemy >1.849 to było wszystko.

    OdpowiedzUsuń

---------------------------
Przydatne kody html:

- wstawianie aktywnego linku
<a href="adres linku w cudzysłowach">wyświetlany tekst</a>

- wytłuszczanie tekstu
<b>tekst</b>
---------------------------