wtorek, 11 sierpnia 2020

COVID'19 oswojony

Wiodąca interpretacja fali odbicia. Aktualnie (iii) z v. Po wykończeniu fali 1. do ~2.000 pkt., prosty zygzak w kierunku ~1.700 w 2. [wsparcie generowane przez (iv) z iii]. Ewentualny wzrost ceny powyżej 2.060 i RSI dziennego zamknięcia ponad 76.5% oznaczać będzie (znaczące) wydłużenie całości.


Najbardziej dyskusyjną częścią jest tu fala iv. Pozornie wyglądająca na trójkąt, nie wypełnia satysfakcjonująco konstrukcyjnych koncepcji (szczególnie zasady 68. KODEKSU). Stąd oznaczenie w kierunku korekty złożonej: w(płaska), x(zygzak), y(zygzak). Wciąż możliwe złożenie do wxyxxz jednak z uwagi na rosnącą dysproporcję do fali ii jest to mało prawdopodobne.

Interpretacja odzwierciedla atak S&P500 na ATH symbolicznie wymazujący strach CoV2, sygnalizację wewnętrznej siły rynku napędzanego FEDowym perpetuum mobile oraz przedwyborczą realizację zysków.

* * *

Aktualizacja (14.08)

A jednak mamy dodatkowe złożenie korekty. XX okazało się brutalnie zepchniętym za szczytu zygzakiem. Siłą reguły zmienności faworyzuje to płaską w Z (obecnie), możliwe że będzie podobna do formacji 9. cze. - 1. lip., choć wstępnie wygląd sugeruje kolejny prosty zygzak (w ramach konsensusu być może z głęboką wewnętrzną falą (b)). Co najważniejsze zasięg domniemanej iv to ~1.790 lub ~1.740 pkt.

Również ze względu na ogromną dysproporcję czasową względem fali ii, ewentualne natychmiastowe wydłużenie całości zaczyna nabierać sensu <reguła 37. KODEKSU>. W takim scenariuszu 2.000 byłoby jedynie krótkim pit-stopem w powrocie na szczyt z kwietnia '11 <reguła 79. KODEKSU; także 74 - 78>.

Powodzenia!

35 komentarzy:

  1. Dzięki za wszystkie komentarze pod poprzednim postem - Red. za analizę. Rozebrałem "jedynkę" na części pierwsze. Myślę, że ma to szansę tak właśnie wyglądać. Zasięg osłabiony złożeniem w fali iv obniżony póki co do ~2.000 pkt. - do wypełnienia do końca sierpnia. Potem 2-3 miesiące korekty i rajd św. Mikołaja - reelekcja Trumpa(?).

    OdpowiedzUsuń
  2. Przyznam,że spodziewałem się najpierw zejścia poniżej 1 lipca i dopiero wyjście nad 21 lipca.
    Ale z wykresem,ani tym bardziej z P.Maciejem się nie dyskutuje.:))
    Jeśli zatem trwale wybijemy 21 lipca,to niezobowiązujące pomysły mam dwa:
    1.W tym sposobie opisania fal,mamy od dołka marcowego impuls z wydłużoną f1.
    Zatem f5 nie może być większa od f3 więc wzrost w f5 nie powinien przekroczyć 2037.
    2.Ponieważ f4 jest opisana jako WXY,co w praktyce oznacza podwójną trójkę(korekta pozioma),w której mamy:W-płaska,X-zygzak,Y-zygzak,czyli jest zachowana różność struktur W i Y.
    Podwójna trójka co do zasady informuje o wydłużeniu po niej kolejnego impulsu przynajmniej o 161,8% w stosunku do impulsu poprzedzającego podwójną trójkę.
    Podwójną trójkę poprzedza impuls:29 maja-9 czerwca.
    161,8% tego impulsu,odłożone od dołka f4 daje poziom 2017.
    red.007

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki red. Zejście pomiżej (w okolice) 1.lip całkiem możliwe. Osobiście faworyzuję wxyxxz pędzące i wsparcie w okolicy 31.lip i całość odbicia jako i-ii-(i)-(ii)-... ze znaczącym wydłużeniem (iii). Trochę trudniej to zsynchronizować z USD czy 'zagranicą', ale dysproporcja względem ii, która trwała 10 sesji i też była horyzontalna daje mi trochę do myślenia.

      Btw, oczywiscie nie jestem wyrocznią ;) - dyskusja zawsze mile widziana, ale dziękuje za miłe słowa!

      Usuń
  3. Widząc co maluje wykres od 13 sierpnia,miałbym nieśmiałą alternatywę dla WXYXXZ.
    Otóż struktura od 9 czerwca,w tej alternatywie,może być pędzącą podwójną trójką.
    W-płaska,duża X(1-21 lipca),Y -płaska.
    Ten typ korekty jest na prawym dolnym malunku a jej opis we wskazówkach i uwagach dla podwójnej trójki,tutaj:
    https://docplayer.pl/772416-Rodzina-struktur-impulsy-struktura-wewnetrzna.html
    W tej alternatywie schodzimy na +/- 30 lipca i to jest koniec korekty.
    Prawdopodobnie od 13 sierpnia malujemy C płaskiej rozpoczętej 21 lipca.
    Ta C ma szansę finalnie być TUK z wydłużoną podfalą 3.
    Po zakończeniu tejże C,wykonamy wzrost z wydłużeniem powyżej 161,8% w stosunku do impulsu 14 maja-9 czerwca.

    Panie Macieju,pomijając powyższe,mam pytanie dotyczące opisu impulsu od marcowego dołka.Czy jest możliwe aby impuls oznaczony u Pana jako iii,oznaczyć jako 1 w iii ?
    Wynika to m.in.ze spodziewanego wydłużenia(obojętne czy w wersji Pana WXYXXZ,czy w mojej alternatywie)mówiąc inaczej,dla mnie pasowałby oznaczyć wzrost od 14 maja-9 czerwca jako 1 w 3,te boczne esy-floresy jako 2 w 3 i oczekiwane wydłużenie jako 3w3.
    red.007

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hej red. Pewnie że tak, choć już nie będę tworzył kolejnej aktualizacji tym bardziej że jak widzisz zasięg i możliwość wydlużenia zgadzają się i z moją tezą powyżej. Poczekam aż rynek sam się tu wyklaruje.
      Btw. Przegapienie ATH w USA przez europejskie indeksy jednak mocno obniżyło szanse na wydłużenie i u nas. Myślę że ruch na >2.000 będzie bardzo gwałtowny (powinno się zamknąć w jakieś 8/13 sesji), po nim równie gwałtowne cofnięcie na 1.700 i stamtąd 3. Po wyglądzie tej 3. wyciągniemy wnioski.

      Usuń
  4. Panowie red.007 i Macieju, ja ma jedno pytanie do poprzedniego rysnuku.

    Oznaczyliscie/założyliscie, że ruch od lutego 2009 do kwietnia 2011 to fala a, do marca 2020 fala b i teraz rysujemy c w duzej formacji korekcyjnej typu FLAT.
    Wg mnie FLAT nie może miec fali b typu Triangle (ani expanding ani contracting)a w związku z tym, nie jest to korekta typu FLAT.

    Gdybyśmy chcieli oznaczyć jako ZIGZAG, wychodzi na to, że fala a jest krótsza od b (minimalnie ale jest) na indeksie (na kontrakcie jest ok, ale zakldamy, że to indeks jest intrumentem bazowym) - tak więc i tutaj jest wątpliwość czy całe oznaczenie od lutego 2009 jest poprawne.

    Sugerowałbym poszukanie alternatywnych oznaczeń, zamiast stopniowania fal, jak to miało miejsce od listopada/grudnia 2018, szukając na siłę oznaczeń do wyjścia górą wtedy.

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  5. U mnie w wpisie z 7 czerwca 2020 20:26,mam inne oznaczenie i ono jest dla mnie bazowe.
    https://ifotos.pl/z/qaqpqae
    2009-2011 jest B
    I nie dlatego,że całość "ładnie" wygląda albo dlatego,że mam takie życzenie,ale dlatego,bo moja A jest zygzakiem.Na pierwszy rzut oka ta A wygląda na impuls,jednak przechodząc na interwał tygodniowy,można w sposób wiarygodny zidentyfikować ją jako zygzak(widać to fajnie nie na świecach a na liniówce:impuls-b-impuls). Skoro zygzak to struktura od października 2007r. do marca 2020r.nie może być zygzakiem,bo w zygzaku fala A musi być impulsem lub TUP,dlatego opisuję ją jako dużą płaską z załamaną B.
    Opis tutaj:
    https://docplayer.pl/772416-Rodzina-struktur-impulsy-struktura-wewnetrzna.html
    Opis i zniesienia zgadzają się z wzorcem.
    Świadomie nie opisałem co było przed moją dużą płaską,jak również świadomie nie opisałem z jaką falą mamy do czynienia od marca.Dla mnie cały historyczny wykres jest formacją trójkąta.Ponieważ moja duża płaska zniosła poprzedzający ją wzrost więcej jak 61,85,to wzrost od marca,jako kolejna struktura,będzie dużo większy od wzrostu 1992-2007,który jest zygzakiem gdzie b tego zygzaka jest płaską nieregularną załamaną,stąd wydłużona c tego zygzaka(opis-link).
    Pokuszę się o opis:
    Zygzak 1992-2007 podfala 1 TUK
    Płaska 2007-2020 podfala 2 TUK
    Od marca trwa podfala 3 TUK(struktura tej podfali 3 może mieć to co opis TUK przewiduje-link
    W opisie pod linkiem jest napisanie,że gdy f2 tuk znosi f1 tuk więcej jak 61,8%,to oznacza,że podfala 1 w tuk nie jest podfalą wydłużoną.
    Dlatego napisałem wyżej,że wzrost od marca br,jako całość kolejnej struktury,będzie większy od wzrostu 1992-2007.
    Chodzimy na dużych interwałach trójkami,jak na trójkąt przystało.
    Moje rozumienie TFE nie opiera się na liczeniu 12345 i 123,i prób definiowania na tej podstawie wykresu.Opiera się na próbie definiowania struktur a 12345 i 123 tylko wpisują się w struktury,czy to mniejszego,czy wyższego rzędu.
    red.007

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Red: będę się dalej upierał, że to 4C nie może jednak tak wyglądać w zestawieniu z 3C.

      Usuń
  6. red.007 formacja, którą określasz jako TUK, to trójkąt rozszerzający (ED owszem, dużo częściej), który może występować tylko w nielicznych formacjach jako fala C - np. Double 3.

    Nie chcę się spierać, to tylko moja sugestia aby wziąć pod uwagę alternatywne oznaczenie pod uwagę.

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  7. Tak miało brzmieć to zdanie: red.007 formacja, którą określasz jako TUK, to trójkąt rozszerzający, który może występować tylko w nielicznych formacjach jako fala C - np. Double 3 (ED owszem, dużo częściej).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Do formacji rozpoczętej w 2009r. podchodzę ostrożnie, pisałem o niej: "Projekcja opiera się o dość ryzykowną koncepcję trójkąta w płaskiej. Mam pewne zastrzeżenia do takiej konstrukcji (chyba nie oglądałem jej jeszcze "w realu"), niemniej, z technicznego punktu widzenia nie mogę jej nic zarzucić (3-[3-3-3-3-3-]-5). Zobaczymy czy przetrwa próbę czasu."

      Co do dużego trójkąta od 2007, w którym robilibyśmy aktualnie D, nie można wykluczyć takiej opcji. Co mi się nigdy nie podobało w takiej interpretacji to brak wyraźnego prostego zygzaka w A (reg. 68) i fakt zniesienia 61,8% fali A przez B (wbrew reg. 65), lokalny szczyt ze stycznia 2018 utrudnia narysowanie "dobrej" linii górnego ograniczenia no i pozostaje problem wewn. korekty (wzrost 2016-2018). Jeśli przyjąć, że całość to trójkąt problem rozwiązuje hybrydowość tej struktury (reg. 70).

      Korekty niestety kierują się nadrzędną regułą dowolności tak że chyba będziemy musieli poczekać aż ta zagadka rozwiąże się kiedyś sama..

      Usuń
  8. Aprops trójkątów jeszcze.. nie lubię ich zakładać z góry - to jednak unikalne formacje - ale jeden możemy rysować obecnie. Rozpoczęty 21. lipca, obecnie c jako 2xzygzak (możliwe 3x i chwilowe zejście < 1.763).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Panie Macieju,ja nawet nie mam ochoty się sprzeczać.
      Nie dlatego,że racja gdzieś jest ale dlatego,bo opis struktury zawsze będzie rożny dla różnych osób.Nie ma innej możliwości,gdyby była oczywista,wszyscy by wygrywali a to jest niemożliwe.

      Co do mojej f4 TUK,to już na świecach miesięcznych,f3 TUK kończy się na świecy styczniowej z 2016r.f4 jest zatem korektą płaską nieregularną.
      W tej korekcie B jest większe od A.Dobrze tą B widać na miesięcznej liniówce.

      Jeśli chodzi o zestawienie z f3 TUK,to nie zachodzi żadna sprzeczność.
      W TUK z wydłużoną falą 5,musimy spełnić tylko dwie zależności:
      f4 ma być większa od f2 i ma znieść ponad 61,8% f3.
      Nie ma zakazu aby f4 była większa od f3,ma ją znieść ponad 61,8% i to zrobiła.
      W związku z powyższym,pozwolę sobie pozostać przy swoim zadaniu,bez sprzeczania.
      red.007

      Usuń
  9. Witam, mam prośbę do Pana red.007 oraz Pana Macieja, czy da się jakoś logicznie zsynchronizować
    wig20, wig i wig_banki od początku notowań strukturami i elliottem, wykresy na https://stooq.pl/q/?s=wig&d=20200904&c=20y&t=l&a=ln&b=1&r=wig_banki+wig20 bo tu może widać jakieś podpowiedzi.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cięzko to 'zgrać' idealnie bo jednak wszystkie indeksy rysują dosc odmienne formacje. O Wig_banki właść.: WIG_P(e)K(a)O prosze zapomnieć. 2 duze banki nie wyrysuja wiarygodnych formacji.

      Usuń
  10. Bieżący tydzień(FED/rozliczenie serii) wyjaśni czy będzie wyjście nad 1830.
    Dlaczego o tym piszę?
    Ja L-ki jeszcze nie gram.
    Jeśli nie będzie wyjścia nad 1830,to wykres wykona jeszcze jedno zejście poniżej 8 września.
    To zejście będzie zygzakiem.
    Linia prowadzona po dołkach,30 lipca-8 września,może zostać lekko przebita.
    https://stooq.pl/q/a2/?s=fw20&i=240&t=c&a=ln&z=252&ft=2020051820&l=125&d=1&ch=1&f=1&lt=57&r=0&o=1
    Dla posiadanych akcji nie ma to większego znaczenia,ale dla gry na kontrakcie już tak.
    Będzie to ostatni spadek i dobra okazja(dla mnie)do wzięcia LLLLLLLLLLLLLLLL.
    Zatem czekam,czy wychodzimy nad 1830,czy schodzimy trochę poniżej 8 września.
    Liczę na to,że od 13 sierpnia uformuje się TUK W C.
    Powinniśmy dla tej koncepcji wejść wzrostem w obszar 20/21 sierpnia i potem ostatnia noga TUK,kończąca cała korektę od 8 czerwca,która finalnie będzie podwójną trójką:W-plaska,X-zygzak,Y-nieregularna.
    Potem robimy mocną F3.
    red.007

    OdpowiedzUsuń
  11. TUK liczymy od 21 lipca.
    red.007

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W skrócie. Niestety wygląda to bardziej na schyłkową fazę trójkąta w korekcie w(płaska)x(zygzak)y(trójkąt). Także zygzak na obrazu, który wstępnie zakładałem że zakończy korektę, jedynie zainicjował trójkąt. Obecnie bylibyśmy w jego d lub końcówce c. Dlaczego niestety? Przedłużająca się korekta "zjadła" znaczącą część byczego kapitału. V kończąca 1 będzie krótka. "Misz-maszu" ciąg dalszy.

      Usuń
  12. I co tam Panie Macieju i Panie Red czy nie za bardzo spadlismy, czy to lub ewentualne kilka jeszcze procent w dół nie " psuje " Waszych układów?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. TFE ma pewną zaletę - pozwala określić punkty piwotalne w razie negacji formacji i jakoś tam się zabezpieczyć. Dalsze spadki potwierdzą korektę wyższego rzędu z prawdopodobnym poziomem docelowym ok. 1.490 pkt. A więc minięcie takiego punktu, które ustaliły sesje 28-29 maja właśnie mieliśmy. Mogłoby się zatrzymać wyżej, ale konsolidacja z kwietnia-maja jest zbyt łatwym celem. Przez powrotem do wzrostów potrzebny będzie mocniejszy szok.

      Usuń
  13. Ostatnio nie zaglądałem na Miraże.
    Moją odpowiedź na"Anonimowy 21 września 2020 19:00" można znaleźć u p.Białka:

    "red.007
    21 września 2020 o 15:34
    ...Od 22-23 września rozpoczynamy wzrost,w wymiarze wielotygodniowym,nad 2100."

    Była napisana jeszcze przy spadającym rynku.
    red.007

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wygląda na to, że PKN na razie nie będzie gwiazdą tego rajdu nad 2100, banki też słabe. Kto zatem pociągnie ten wózek tak wysoko. Jak to widzisz Panie Red

      Usuń
  14. No Redzie poczekajmy jeszcze trochę ale na razie idzie na Macieja, dolar niepokoi.

    OdpowiedzUsuń
  15. Coś to nie za dobrze dla longów a i Donald chory , szczepionki się coś oddalają,nie widać czynnika który by w tej chwili zachęcał do wzrostów . Panie Macieju może jakiś nowy wpis jakby Pan miał czas.

    OdpowiedzUsuń
  16. I co najgorsze znowu się rozjeżdżamy jak od wielu lat.

    OdpowiedzUsuń
  17. Chyba 1490 Panie Macieju

    OdpowiedzUsuń
  18. Panie Macieju, wskazał Pan, że wig_banki to wynik kursu 2 banków, więc co Pan powie na wig20 gdzie obecnie CDR i allegro mają 25% udział w tym indeksie. Czy nie należy przejść na analizę WIG gdzie rozkład spółek rosnących do spadających będzie bardziej miarodajny (trendowy).

    OdpowiedzUsuń
  19. Kontraktowcy na fw20, niech sobie analizują, gdyby nie wczorajsze allegro pierwszy raz w wig20 indeks ten spadłby o 1% więcej.

    OdpowiedzUsuń
  20. plus kghm 10% udziału i mamy super zabawę dla grubasów, a wiadomo każdy wykres da się analizować tylko co to daje dla poszczególnych spółek z wig20? Banki nowe minima, cdr korekta, kghm korekta, wig_paliwa blisko minimów marcowych. Czyli gramy tylko kontrakty na podstawie wig20, bo sektory i spółki to inna bajka i użyteczna jest tylko podstawowa analiza techniczna połączona z analizą struktur jak u red007 i dopasowanie do tego TFE

    OdpowiedzUsuń
  21. Panie Unknown,teza o WIG jest słuszna.
    Wieloletnie struktury dla WiG i W20 są różne.
    Wyraźnie widać,że w wymiarze wieloletnim,szeroki rynek jest relatywnie mocniejszy od W20.Po wyjściu nad 2100 W20,przedstawię opis struktury dla WIG,wnioski będą ciekawe.
    red.007

    OdpowiedzUsuń
  22. WIG20 to indeks cenowy, a WIG to indeks dochodowy. Chcąc porównać WIG20 i WIG, należy wziąć do analizy WIG20TR, który jest indeksem dochodowym, uwzględniającym przychody z dywidend jak WIG.

    OdpowiedzUsuń
  23. Panie Red kiedy dołek na wig 20 Pan widzi w sensie czasowym. Pozdrawiam Tom

    OdpowiedzUsuń
  24. Pierwszy mi się bardziej podoba,bo trójki się ładnie opisują,trochę przekracza kanał,ale podobno 10% może być.
    Drugi,jakieś takie równoległe linie jak na TUK.
    https://ibb.co/rZtSkXJ
    https://ibb.co/ZzhHkJT
    Zatem dołek był 15 października lub będzie w tym tygodniu.
    50/50.
    red.007

    OdpowiedzUsuń

---------------------------
Przydatne kody html:

- wstawianie aktywnego linku
<a href="adres linku w cudzysłowach">wyświetlany tekst</a>

- wytłuszczanie tekstu
<b>tekst</b>
---------------------------