piątek, 17 stycznia 2020

Nie koniec męczarni

Telegraficzny skrót mojego spojrzenia na WIG20. Sytuacja jest skomplikowana. Uważam jednak, że w kolejnych miesiącach  ostatecznie się wyklaruje. Jeśli przyjąć końcową strukturę za TUK rozwarty, mamy tu klasyczny zygzak w fali 2., zgodny poniekąd z pierwszym z dwóch scenariuszy nakreślonych w sierpniu. Brałem zresztą pod uwagę możliwość takiego 'hybrydowego' zakończenia. Nie opisywałem go właściwie tylko z racji skrajnego podobieństwa do pozostałych opcji.

Odbicie pozostaje w cieniu niepewnych nastrojów i wciąż niezdefiniowanych oczekiwań. Wygląda na to, że uformuje w związku z tym chybotliwą formację nieregularnego impulsu o kształcie qwazi-zygzaka (potencjalny wygląd na screenie). Oznaczać to będzie kontynuację konsolidacyjnych postaw jeszcze przez parę tygodni. Klarowny powrót do wzrostów nastąpiłby w takim wypadku dopiero w okolicy marca.

Obserwowane poziomy:  2.280 pkt. - potwierdzenie / 2.034 pkt. - zanegowanie.

Powodzenia!

16 komentarzy:

  1. Coś się od pewnego czasu zaczyna dziać na fajnych obrotach na WIGu 20 , na razie obrona 2050 po raz kolejny.Czy będzie coś więcej?

    OdpowiedzUsuń
  2. Patrzac na WIG to wydaje mi sie ze jestesmy w przeddzien wybicia w gore z docelowym dlugoterminowym zasiegiem w okolicy 100-120k. Pozdrawiam, Piotr.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. jeszcze zupelnie z innej beczki... Dlugosci fal w perspektywie ceny mozna probowac wyliczyc za pomoca proporcji czy sa jakies proporcje fal ktore odnosza sie do czasu ich trwania??? Np, jezeli fala A trwala w czasie 36 miesiecy to fala b powinna miescic sie w czasie xx miesiecy itd...??? Pozdrawiam ponownie i prosze o pomoc, Piotr :)

      Usuń
    2. Cześć Piotr.
      Owszem zwolennicy TFE uważają, że nie tylko wartościowo, ale i czasowo rozwój trendu podlega wpływowi proporcji oraz liczb Fibo. Jak to wygląda? Najbliższą falę można prognozować jako czas trwania poprzedniej * jej proporcja Fibo, a więc dokładając do jej końca 0,236; 0,382; ...; 1,618; itd. jej długości. Natomiast długoterminowo wyznacza się węzły czasowe, które wyznaczają możliwe przyszłe ekstrema. Wyznacza się je na zasadzie czas trwania fali od jej końca x1, x1, x2, x3, x5, x8, x13, itd.

      Dobre i darmowe narzędzie do sporządzania projekcji czasowych można znaleźć na chartach Tradingview.com.

      Btw. Wybacz, że dopiero odpisuję, ale ostatnio niecodziennie udaje mi sie tu zajrzec. Pozdrawiam!

      Usuń
  3. Dzięki Maciej za odpowiedź :) Pozdrawiam. Piotr.

    OdpowiedzUsuń
  4. Wszyscy od co najmniej roku piszą o spadkach dolara a ten za cholerę nie spada

    OdpowiedzUsuń
  5. Nie wszyscy:

    "red.007
    28 listopada 2019 o 20:27
    Stawiam tezę,że szczyt wrześniowy nie jest szczytem w tym Kitchinie.
    Będziemy w obecnym ruchu dążyć do pokonania szczytu wrześniowego.
    Mało tego,wzrost dolara od dołka z 2018 wyjdzie powyżej szczytu z 2016.

    "red.007
    30 grudnia 2019 o 13:37
    @WB
    Moje podejście sugeruje rozpoczęcie w styczniu spadku WIG poniżej sierpnia a USD/PLN wzrostu powyżej września."

    Wpisy na Blogu p.Białka
    red.007

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. COVID-19 ma potencjał by wepchnąć WIG20 w strukturalną bessę. Jeśli po weekendzie zoabaczymy czarny poniedziałek to W20 solidne dno ubiłby w okolicy 1.100 lub nawet 850 pkt. (struktura 2009-2018 jako potężna mocno załamana [czarny łabędź] w końcówce płaska korygująca potrójny zygzak 2007-2009 - skrajnie pesymistyczny wydźwięk).

      Usuń
    2. Złoto ostro w dół, dolar/PLN w dół coś czuję że to właśnie początek hossy na GPW... Na WIG-u właśnie takiego ruchu mi brakowało aby dokończyć korektę od bodajże 2018r która przyszła po hossie 2016-2018... Wydaje się że będziemy zaczynać falę C w 3 fali (wzrost 2016-2018 to fala A w 3?).

      Usuń
  6. No w morde jeża niezły zjazd

    OdpowiedzUsuń
  7. Ostra zmiana Panie Macieju z hossy stulecia do takowej bessy 1100 wydaję się być mocną przesadą

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Póki co nic jeszcze nie zmieniłem ;). Warunek konieczny >> utrzymanie poziomów z ubiegłego tygodnia. W przeciwnym razie mamy pesymistyczną załamaną płaską wieszczącą mocną przecenę.

      Usuń
  8. Panie Macieju,
    Takie poziomy, które Pan przytacza to chyba tylko przy załamaniu gospodarki. Póki co to nie ma na to widoków. Moim zdaniem ten zjazd wynika z płytkiego rynku. Po prostu brakuje pieniędzy na rynku, co w połączeniu z paniką dało taki, a nie inny rezultat. W czasie paniki wsparcia często są łamane. Nie jest to miarodajny prognostyk na przyszłość.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Krótkoterminowo ma Pan rację. W dłuższym terminie myślę że COVID ma potencjał by przeorać gospodarkę :/.

      Usuń
  9. czyli można by śmiało powiedzieć, że teoria/technika, którą Pan się posługuję, zwyczajnie nie działa

    OdpowiedzUsuń
  10. Proszę nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Będzie to z pożytkiem dla Pana.

    OdpowiedzUsuń

---------------------------
Przydatne kody html:

- wstawianie aktywnego linku
<a href="adres linku w cudzysłowach">wyświetlany tekst</a>

- wytłuszczanie tekstu
<b>tekst</b>
---------------------------