poniedziałek, 8 kwietnia 2024

Coś więcej jak zwieńczenie korekty

Dotąd rozwijający się impuls oznaczałem jako wykończenie wewnętrznej fali płaskiej z potencjalnym zasięgiem ok 3.000 lub w najlepszym przypadku 3.300 pkt. Ewentualnie jako C trójkąta w trójkącie o oczekiwanym zasięgu poniżej 2.950 a najlepiej 2.500 pkt. Dzisiaj obie opcje zostały poddane poważnej próbie. Kształtująca się fala odzwierciedla bardzo złożony obraz psychologii inwestorów - zbyt złożony jak na falę C (płaskiej bądź trójkąta). W związku z tym zamykam rozdział pod tytułem "zwieńczenie korekty" i oczekuję obecnie wybicia historycznego szczytu na WIG20 w perspektywie trzech lat.


Konstrukcja rysowana od października 2022 r. nieźle wpisuje się w założenia TFE co do fali motywu - wszystkie dotychczasowe wewn. korekty były szybkimi, wertykalnymi, głębokim, prostymi zygzakami (za wyjątkiem ii, która była zygzakiem złożonym), żadnych półśrodków. Wykreowana tym sposobem dość ekstremalna komplikacja fali: 1-2-i-ii-(i)-(ii)-[i]-[ii]-... budzi nieco moje wątpliwości, ale akceptuję tę koncepcję. Nie stanie ona wbrew zasadom TFE pod warunkiem, że podaż tym razem już jednoznacznie skapituluje pod naporem wiosennego popytu (podobnie złożoną falę można "obejrzeć" na rynkach USA między paź. 2011 a sty. 2013 r. wyrysowaną przez indeks S&P 500). 

Aby tak się stało potrzebujemy superfali - wejścia w szeroką strefę właściwie pozbawioną oporów o rozpiętości około 450 pkt. z mocnym akcentem w rejonie 2.650 pkt, który powinien zostać bezboleśnie przeskoczony (wbrew założeniom płynącym z analizy technicznej wykresu). Kolejne potencjalne opory znajdują się już powyżej strefy 3.000 pkt. Impuls powinien właściwie żyć już własnym życiem nie zważając na historyczne opory, ale ponieważ nie potrafię przewidzieć dokładnego zachowania zaznaczyłem je na obrazku i wg. nich wyrysowałem wygląd fali. Niemniej uważam to bardziej za "wizję artysty", swoisty schemat niż rzeczywiście oczekiwany przebieg, który będę aktualizował w miarę rozwoju sytuacji. III powinna ostatecznie nadgryźć ATH, następnie zawrócić w najmocniejszej korekcie trendu i powrócić do wzrostów mocnym akcentem w V.

Finalny poziom potwierdzenia: > 2.950 pkt.

Poziom zanegowania: brak, w superfali oczekuję bezkompromisowego efektu "odjeżdżającego pociągu", właściwie pozbawionego mocniejszych cofnięć za to z przedłużającymi się seriami zielonych świec i ograniczoną wrażliwością na rynki otoczenia; pozycje krótkie na kontraktach i  akcjach, powinny być miarowo wyciskane, długie wstrzymywane w oczekiwaniu na cofnięcie i następnie otwierane w pośpiechu na coraz wyższych poziomach.

Powodzenia!

75 komentarzy:

  1. Mocne i odważne Panie Macieju ale po tylu latach flauty by nam się należało.

    OdpowiedzUsuń
  2. Obiecuję, że będzie mocno jeśli obronimy sesję z 3. kwietnia. Odważnie chyba mniej, bo obecnie wszyscy analitycy wierzą w odrodzenie hossy... ale o dziwo, mogą mieć tym razem rację.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Macieju, 10Y bondy US co innego podpowiadają. 3 kwietnia padnie prędzej czy później. Osobiście obstawiam, że prędzej.

      Może powinieneś zrobić ad hoc jednak scenariusz bessy, bardzo głębokiej bessy.

      Usuń
    2. Widziałem - podobny wystrzał na yieldach był 13 lutego na bliźniaczym odczycie CPI. Liczę na podobną reakcję w dłuższym terminie.

      Usuń
    3. Macieju zacznij kojarzyć fakty. Rynki są powiązane matematycznie i działają jak naczynia połączone. Skoro widziałeś i oczekujesz podobnej sytuacji, to jakim cudem wzrost rentowności obligacji ma powodować hossę na rynku kapitałowym w USA lub tym bardziej w Polsce ? Polskie 10Y idą jak dwa konie łeb w łeb.

      Wkrótce FED (czerwiec) będzie kombinował przy stopach %, a wtedy to dopiero się zacznie tasowanie pomiędzy aktywami. Zanim do tego dojdzie oficjalnie w komunikatach, już to widać na wykresie.

      Zobacz jak wygląda wykres miesięczny 10Y US. Rozpoczęła się hossa na tym instrumencie w marcu 2020 r. , a to sugeruje długoterminowe wejście w inflację, a w skrajnej opcji atomowej jest to początek hiperinflacji bądź hiperstagflacji w perspektywie kolejnych wielu lat. W USA zaczynają przygotowania do zderzenia się ze ścianą braku popytu na obligacje US. Powodem jest zmniejszanie transakcji rozliczania zakupu węglowodorów i surowców w $ dzięki państwom BRICS. Im większy był globalny popyt na $ na przestrzeni kilkudziesięciu lat w celu zakupu kopalin na giełdach surowcowych, tym większy mógł być kreowany dług Ministerstwa Skarbu USA.

      Teraz należy przygotować się na rozszerzenie otwartego drugiego frontu lokalnej wojny na Bliskim Wschodzie. To są przygotowania pod IIIWŚ. O ile USA na swoich giełdach jest wstanie reagować algorytmami, to na lokalnych giełdach takich jak GPW nastąpi odpływ $ i rezerw walutowych. Może to wyglądać na regionalny atak spekulacyjny w niektórych krajach.

      W linku jest wzorzec 10Y, który był zrobiony 9 kwietnia 2024 r. Z kolei 10 kwietnia nastąpił skok CPI powodując zamieszanie na walutach.

      10Y US

      Usuń
    4. "(...) jakim cudem wzrost rentowności obligacji ma powodować hossę na rynku kapitałowym w USA lub tym bardziej w Polsce ?"

      Nie widzę bezpośredniego związku. U nas rentowności obligacji spadały od 2008 do 2020. Rynek akcyjny... wiadomo. W USA ceny obligacji są najwyższe od 2007 r. - akcji również. Całej hossie 2003 - 2007 za oceanem towarzyszyły wzrosty rentowności.

      Dla potwierdzenia przypuszczeń sprawdziłem korelację zwrotów z mniej więcej ostatnich 20 lat. Jest na poziomie 0.14 - 0.36 w zależności od zapadalności i interwałów cenowych - czyli pozytywna, a w rzeczywistości mało istotna.

      Usuń
    5. Macieju, porównaj na tygodniowym, miesięcznym WIG i 10YPLY oraz DJIA i 10YUSY.

      Usuń
    6. Macieju zrób taką korelację na interwale 15 minut dla WIG i 10YPLY

      Usuń
    7. Na 15 min mam 3 miesiace danych i wychodzi -0.06. Na 1h mam 12 mies. i wynik -0.15. Jak dla mnie w sumie nieistotne powiązanie.

      Usuń
    8. Macieju wiesz na czym polega błąd w interpretowaniu takich korelacji? Otóż ja widzę na wykresie ujemne korelacje pomiędzy indeksem WIG i 10YPLY z lokalną czasową dodatnią korelacją. Teraz wiesz o co mi chodzi? To samo zjawisko występuje na innych interwałach.

      korelacje +/-

      Usuń
    9. Panie Macieju, dziękuję za wpis na blogu :) Długo czekaliśmy.

      Usuń
  3. Ciekawostka,na W20USD mamy dokładnie poziom minimum z 3 kwietnia.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Odczyt CPI USA nie odszedł mocno od oczekiwań więc paliwa do umocnienia USD powinno wkrótce zabraknąć. Decyzja FOMC 1 maja. Do tego czasu raczej nic większego się nie wydarzy.

      Usuń
    2. 3 kwietnia na W20 złamany.

      Usuń
  4. Dla opcji Pana Promagny,rozważam sekwencję od 28 grudnia,gdzie wszystko od 17 stycznia jest B korekty nieregularnej.
    B jest zygzakiem,jak w opisie.
    Czyli płaska,23 lutego-19 marca,jako b w B.
    Dlaczego o takiej możliwości wspominam?
    Jedynie ze względu na warunek fibo dla fali B.
    B nie może być większa jak 200% A.
    Najmocniejszą procentowo falę B ma WIG.
    B=194,4% A,czyli poniżej 200%.
    Na W20 B=167,8% A
    Problemem dla takiego opisu korekty nieregularnej,jest struktura jej A,28 grudnia-17 stycznia.
    Opis podpowiada,że A bywa zazwyczaj jakąś korektą płaską.
    Na wykresie jest zygzak.
    Pozytywem jest zygzak jako B i ta B jest bardziej skomplikowaną strukturą niż fala A,zgodnie z opisem.
    W tej opcji rozpoczęliśmy od 9 kwietnia mocno spadkową C,która może mieć nawet 261,8% A.


    Dla opcji Pana Macieja,korektę można rozpatrywać od 23 lutego.
    Również jako korektę płaską nieregularną(C od 9 kwietnia zejdzie poniżej B 19 marca)lub jako korektę płaską nieregularną załamaną(C od 9 kwietnia nie zejdzie poniżej 9 kwietnia).
    Ta opcja ma płaską A,zgodnie z opisem.
    B nie ma więcej jak 138,2% A,zatem raczej korekta płaska nieregularna.
    C powinna zejść poniżej 19 marca i potem kolejny wzrost.
    Nie wiem,którą opcję wykres raczy wybrać.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Panie Anonimowy jesteś Pan blisko, ale za dużo w tym elementarza.
      Kluczowy poziom 84.447,45 na indeksie WIG został przekroczony, więc to zmieniło perspektywę.

      Usuń
    2. Czyli mamy mieć korektę nieregularną od listopada 2021 poprzez październik 2022 i kwiecień 2024?

      Usuń
    3. Patrząc na spadek w C od 9 kwietnia,nie dostrzegam impulsu.
      Raczej będzie potrójny zygzak.
      X na 15 kwietnia.
      Od dołka z 16 kwietnia B w Y.
      Zatem powinna być opcja Pana Macieja,niezależnie czy C zejdzie poniżej 19 marca,czy nie zejdzie.
      Po zakończeniu C,kolejny wzrost powyżej 9 kwietnia.

      Usuń
    4. "Od dołka z 16 kwietnia B w Y."
      Patrząc na mniejszy interwał,nie można wykluczyć,że wzrost od dołka z 16 kwietnia jest już XX.
      Pozostałaby Z,która raczej nie zejdzie poniżej 19 marca.

      Usuń
    5. @Anonimowy
      Poczekaj do końca miesiąca. Wtedy zobaczysz, czy masz rację. Argumentem za takim wariantem powinien być odwet Izraela na Iranie z niedzieli na poniedziałek. Obserwuj shorty i LOP w piątek.

      Usuń
    6. @Anonim
      Cyt. ""Od dołka z 16 kwietnia B w Y."
      Patrząc na mniejszy interwał,nie można wykluczyć,że wzrost od dołka z 16 kwietnia jest już XX.
      Pozostałaby Z,która raczej nie zejdzie poniżej 19 marca."

      A może od 16 kwietnia kończy się fala A w większej strukturze fali korygującej pędzącej, co? Jak fantazjować to na całego ;)

      Usuń
    7. @Anonim
      Cyt. ""Od dołka z 16 kwietnia B w Y."
      Patrząc na mniejszy interwał,nie można wykluczyć,że wzrost od dołka z 16 kwietnia jest już XX.
      Pozostałaby Z,która raczej nie zejdzie poniżej 19 marca."

      A może od 16 kwietnia kończy się fala A w większej strukturze fali korygującej pędzącej, co? Jak fantazjować to na całego ;) " Koniec cyt.

      Dziś już można odtrąbić, że obecna jeszcze nie dokończona fala korygująca jest falą pędzącą ABCDE, która niebawem powinna zakończyć swój żywot.

      Wynika z tego, że warto fantazjować. Jeśli nie wierzysz Anonimie, to proszę zajrzyj do "Teorii Fal Elliotta" (Prechter i Frost), wydanie polskie str. 40. Pozdrawiam serdecznie

      Usuń
    8. Wypełniło się,nie było zejścia poniżej 19 marca,jest wyjście powyżej 9 kwietnia.
      Opcja Pana Macieja w grze.
      Przyszła korekta spadkowa nie zejdzie poniżej 19 marca.

      Usuń
    9. Anonimowy6 maja 2024 15:57

      Cyt. "
      Wypełniło się,nie było zejścia poniżej 19 marca,jest wyjście powyżej 9 kwietnia.
      Opcja Pana Macieja w grze.
      Przyszła korekta spadkowa nie zejdzie poniżej 19 marca."

      Na jaki okres dajesz gwarancję, że 19 marca nie padnie, nie zostanie przebity? Wg szanownego Macieja nigdy już nie padnie.

      Od 16 kwietnia na poziomie interwału 1 minuty, dla notacji minuskuły statystycznie nie widać zbyt dużo sekwencji impulsów 5 falowych charakterystycznych dla hossy. Są sekwencje charakterystyczne dla TUK.

      5 falowe sekwencje charakterystyczne dla impulsu hossy są potrzebne do budowania kilkukrotnego wydłużenia fali 3 w wydłużonej fali 3.

      wielokrotne wydłużenia fali 3 w wydłużonej fali 3

      Dlatego oficjalnie napisałem do Macieja, aby zrobił profilaktycznie scenariusz dla bardzo głębokiej bessy.

      Usuń
  5. @Anonimowy
    Te daty nie spełniają warunku dla korekty nieregularnej od listopada 2021 poprzez październik 2022 i kwiecień 2024

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. comparic.pl/korekta-nieregularna-z-cyklu-charakterystyka-korekt/

      Usuń
    2. od 2009 roku mamy trend, to dlaczego nie może być w nim korekty nieregularnej?

      Usuń
    3. @marlod
      Korekta nieregularna jak każda inna korekta w ZF, czy TFE musi mieć zgodność proporcji w ciągu Fibonacciego. Są na to wzorce obiektowe oparte na matematyce. Jeśli te zgodności nie ma, to nie ma korekty nieregularnej. Większość wiedzy o tym jest w polskiej wersji językowej "Teoria Fal Elliotta" rozdział 3. Trzeba tylko umieć to poskładać w głowie jak tę wiedzę wykorzystać.

      Usuń
    4. To mamy impuls od października 2022 na WIGu czy nie mamy?

      Usuń
    5. @promagna2
      Dziękuję.

      Usuń
  6. Skoro to nie impuls od 1,5 roku na W20/ WIG, to czekam na poziomy niższe niż 1,5 roku temu.Dziękuję za uwagę.

    OdpowiedzUsuń
  7. Ja czekam na mocny spadek SPX,być może jutrzejszy FED da rynkowi pretekst.
    Albert

    OdpowiedzUsuń
  8. A gdyby tak spojrzeć na cykl dx.f, cykl vixu, serię exhaustive gaps dla spx w marcu, serię zwycięstw dla DJI w styczniu 1987 i lipcu 2023, dywergencję na DJI vs DJT vs DJU, rekordowy czas inwersji 3m10y, 2y10y, rekordową koncentrację w USA od 1932.... to co wychodzi?
    pozdrawiam
    animetal_slave

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Już nawet na stooq piszą o 1987 także na spadki raczej nie ma co liczyć.

      Usuń
    2. https://www.youtube.com/watch?v=Cu6t8Ye1sZQ

      Usuń
    3. @animetal_slave

      No właśnie i co wychodzi ?

      Usuń
    4. Odpiszę na priv. Pozdrawiam animetal_slave.

      Usuń
  9. jaka mamy formacje na wigu 20 to chyba widać

    OdpowiedzUsuń
  10. Na blogu widzę bez zmian, nadal rządzi pesymizm a WIG robi historyczne szczyty. Nie ważne co wychodzi z tych wszystkich dywergencji (które mogą trwać latami), liczbą luk, czy porównaniem do 1987 roku. To wszystko jest już powszechne i oklepane. Spadki przyjdą jak zawsze z zaskoczenia.

    OdpowiedzUsuń
  11. autor bloga chyba nie jest pesymista.Nie zauwazyles

    OdpowiedzUsuń
  12. Zgadza się, od dawna można zauważyć, że autor bloga nie jest pesymistą ale reszta to praktycznie pesymizm od korekty do skrajnego pesymizmu (rok 1987 i bardzo mocnej bessy)

    OdpowiedzUsuń
  13. Czy ktoś wie jakie sa proporcje trojek z wzrostu trwajacego od 2022 roku na wigu 20?

    OdpowiedzUsuń
  14. Dzięki, to jaki masz zasięg spadku dla wigu 20? Do promagna.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A ile Twoim zdaniem jest warta taka informacja w miejscu publicznym ?

      Zakładam, że jeśli ktoś wiedziałby, że jutro upadnie i połamie sobie kości, to już dziś położyłby się na ziemi i poczekał do pojutrza na leżąco. Warunkiem takiego założenia jest to, czy ktoś weźmie taką informację jako wiarygodną.

      Mógłbym się bardzo rozpisać dlaczego i jakie są powody obecnego stanu trendu na WIG20 oraz całego rynku finansowego, ale i tak nie zmieni to strategii algorytmów Aladdina, które dopasowują się na bieżąco do baz danych zleceń giełdowych. W wielkim skrócie opiszę to tak, choć wiele już publicznie napisałem u Macieja i u siebie.

      Sprawy, które mają wpływ na wykres.

      1. W Polsce w Warszawie zostały uruchomione dodatkowe moduły serwerowe AI Google, aby inwigilowały znacznie szybciej całą sieć internetową i telefonię komórkową. Pegasus to pikuś przy tej technologii AI. Raportowanie z AI może być wielokrotne w ciągu dnia.

      2. Biorę jeszcze pod uwagę kwestie szczegółów na wykresie. Proporcje na najniższym interwale są oczywiste dla TUK, ale spekulanci (członkowie giełdy) na podstawie istniejącej kolokacji własnych serwerów mają większą przewagę, niż osoby fizyczne i mogą wprowadzać w błąd poprzez własne zlecenia. Głównym problemem, którego wielu spekulantów nie chce rozumieć jest fakt istniejącej realnej relacji pomiędzy rynkiem kasowym akcji i rynkiem kontraktów na indeksy. Jeśli ktoś otwiera bez strategii hegde 100 kontraktów FW20 na wzrost, to automat otwiera równoważne zlecenie na kasowym sprzedaży dla wielokrotności akcji wynikającej z kontraktu na WIG20. Dlatego czasem z powodu nierównowagi w karnecie zleceń zamiast wzrostu indeksu jest gwałtowny spadek indeksu i zamiast trójki jest piątka.

      3. Kolejnym problemem jest brak gotowego API, aby podłączyć się pod główny serwer członka giełdy z własnymi algorytmami. Istnieje tylko protokół FX w języku C++.

      Aby rozstrzygać kwestie poziomów spadku należy szeroko analizować informacje około rynkowe.

      Osobiście uważam, że wykres nie powinien kłamać i wprowadzać w błąd, jednak okoliczności makro regionu i to co się dzieje nie jest podstawą do trwania hossy w najbliższych latach. Akcje nie rosną do nieba jak w USA. Tu jest Polska. Powodem jest 7-8 letni cykl wojny , który rozpoczął się covidozą. USA nie miało wojny na swoim terenie od czasu wojny secesyjnej. Nie byli również kolonią ZSRR i Niemiec.

      Korekta powinna mieć charakter i zakres stopnia od intermediate do primary. Zresztą to podpowiadają również proste wskaźniki długoterminowe.

      Usuń
  15. Cykl wojny 2022.02.22 - 2014.02.xx = 8 lat

    Covidoza rozpoczęła się na rynkach kapitałowych 24 lutego 2020r. Dax, Cac, Wig, Djia, Rts, itd. Sprawdź sobie z ciekawości jaką notację ma fala spadkowa covida do 16 marca 2020r. To samo możesz zrobić z inwazją od 2022.02.22 do 2022.02.24

    OdpowiedzUsuń

  16. Anonimowy11 maja 2024 18:18

    Cyt. "Mówiąc inaczej,żadnego cyklu wojny nie ma.
    Wymyślanie takiego cyklu służy jedynie dla poparcia swoich spadkowych tez,nic więcej."

    Zatkało kakao, czy masz problemy z liczeniem notacji korekt na WIGu?

    Podam jeszcze jeden ciekawy cykl wojny. Teoretycznie okres ten wynosi 9166 dni. Translacja lewostronna tego cyklu wynosi ~10 miesięcy licząc dla początku od 1914-07-28 dla 2014-02-xx, czyli wydarzenie odbyło się szybciej, niż to wynika z teoretycznego cyklu. Taka dokładność 10 m-cy na przestrzeni 100 lat jest imponująca.

    Następnym razem kiedy coś napiszę, to nie krytykuj i najpierw zapytaj zanim chlapniesz coś z dupy.

    OdpowiedzUsuń
  17. Ty masz problem z przyjęciem odmiennej opinii niż Twoja?
    Nie ciskaj się tak,bo Ci żyłka pęknie.
    Nie musisz mojej opinii przyjmować,mnie to nie przeszkadza.
    Pozostaję przy swoim zdaniu,żadnego cyklu wojny nie ma.
    P.S.
    Jak Twój cykl wojny wpiszą do Wiki,daj znać,poczytam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Po co wyważać otwarte drzwi tworząc duplikat na Wikipedii? Pomyśl zanim coś napiszesz. Do trzech razy sztuka. Wykorzystałeś już dwie szanse. Ja rozumiem, że głupota nie boli, ale choć byś wytężył umysł nieuku.

      https://pl.wikipedia.org/wiki/II_wojna_trzydziestoletnia

      Usuń
    2. Bij pianę nadal.
      Na pytanie o zasięg spadku,wykręciłeś się sianem.
      Pan Maciej ma przynajmniej odwagę prognozową,pomijając ewentualną trafność.
      Na swoim blogu ogłosiłeś kapitulację prognoz WIG:
      "Dziś indeks WIG wyszedł dość mocno poza ustalony poziom osiągając kolejny rekord. "
      Najfajniejsze,to "ustalony".
      Przez kogo ustalony?
      Przez Ciebie?
      Wig ma w nosie Twoje proroctwa,mój Nostradamusie i robi kolejne historyczne szczyty.
      No ale jak ktoś chce się z koniem kopać i dostawać po łbie,to już nie mój problem.

      Usuń
    3. Kapitulacja dotyczyła zupełnie czegoś innego, skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to podpowiem cyt."Kluczowy poziom 84.447,45 na indeksie WIG".

      Urosło tylko 4% powyżej tego poziomu i to zmienia mój sposób notacji. dużych fal. Dla inwestora, spekulanta to dużo, czy mało. Sądzę, że 4% to mało na całej fali, ale bardzo dużo dla proporcji fali.

      Ponieważ ZF i TFE są "aptekarską" wersją analizy technicznej to nie można sobie zakładać odchylenia od wzorca o 4%, gdzie dopuszczalny błąd w każdej proporcji jest poniżej 0,1 %

      Co ty byś zrobił bez p. Macieja. No zginąłbyś w odmętach fal.

      Usuń
    4. Tak myślałem,nie masz odwagi podać prognozy poziomu spadku.
      "A ile Twoim zdaniem jest warta taka informacja w miejscu publicznym ?"
      Czy Ty myślisz,że masz moc sprawczą i wszyscy rzucą się na S,bo promagna coś uważa?
      Czy Twoim zdaniem p.Maciej podając prognozę na wzrosty oczekuje,że wszyscy rzucą się na L?
      W Twoim przypadku i p.Macieja,to tylko prognozy.
      Różnica jest jedynie w kierunku,coś na zasadzie góralskiej prognozy pogody.
      Ok,bij pianę nadal.

      Usuń
    5. Publicznie już dałem swoją prognozę 8.03.2024 21:53

      Ja nic nie uważam. Posługuję się analizą za pomocą prostej matematyki z podstawówki, gdzie są logarytmy, pierwiastki, liczby niewymierne.

      Specjalnie nie wprowadzam zastosowania liczby pierwszych na giełdzie, bo nie jest to proste dla wielu ludzi.

      Swoje prognozy stawiam na rok w przód i można sprawdzić jaka jest sprawdzalność i trafność na rynku kapitałowym. Informacje są publiczne.

      Usuń
    6. "Ja nic nie uważam. Posługuję się analizą za pomocą prostej matematyki z podstawówki, gdzie są logarytmy, pierwiastki, liczby niewymierne."

      Ja posługuję się kartami tarota.
      Karty dla W20 mówią:
      Jeśli korekta rozpoczęła się od 10 maja 2024r.,to spadek wejdzie w obszar grudnia 2023r.,bez zejścia poniżej 17 stycznia 2024r.
      Potem wzrost w średnim terminie powyżej 2011r.

      Usuń
  18. Promagna: dziękuję za odp. To ja pytałem o WIG20. Bardzo ciekawe co piszesz, zwłaszcza o systemie black rocka. Mój pogląd jest taki, że dołek cyklu 4 letniego w Polsce wypada w 2024. Idąc regułą zmienności, 2000, 2008, 2016, 2024. Zatem myślę, że będzie coś więcej niż zwykła korekta.
    Dla Ameryki to inna liga, jednak czy alladin widzi ile jest zleceń otwartych na wzrosty. Wygląda że tu też może zaskoczyć.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Proszę bardzo. Black Rock, Vanguard oraz członkowie giełdy widzą wszystko, ale z innej perspektywy, niż przeciętny Kowalski.

      Skoro każdy człowiek mający dostęp do arkusza zleceń widzi na bieżąco "wszystkie" zlecenia po danej cenie, to na poziomie animatora widać więcej. To "więcej" to wszystkie SL, stopień zabezpieczenia pozycji i ilość kasy na r-ku maklerskim. Animator zajmuje się tylko i wyłącznie danym instrumentem finansowym, ale dane BM może być animatorem dla kilku instrumentów finansowych.

      Na poziomie członka giełdy widać jeszcze więcej, bo należy uwzględnić agregację danych dla wszystkich najważniejszych akcji mających swój udział w indeksach i kontraktach na te indeksy.

      Usuń
  19. Chyba zbyt dużo chętnych na korektę?

    OdpowiedzUsuń
  20. @promagna2
    W 2020 roku rozpoczął się impuls na WIGu. Idziemy na 3000 na WIG20. Potem 6000-7000. Wszystkie te aladyny i prorocze wizje można sobie schować gdzieś.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi

    1. Anonimowy15 maja 2024 17:40

      To jest twój problem impulsowy. Ja idę do parku.

      impuls i korekta

      Usuń
  21. A co to za nowo odkryty cykl 8 letni 2000 2008 2016 2024 ?? Na jakim wykresie go widać? Szczyt dołek dołek szczyt ??? Czyli w 2028 dołek?

    OdpowiedzUsuń
  22. @promagna2,Zalecam wiecej pokory,bo do tej pory wszystko zle ,czy to rynek czy walory ,indexy itd kghm,wig a gardłowac to umiemy ,oj umiemy.Cofka za rogiem,to nie bedzie ta bessa jeszcze.taki dax moze juz,wyzej do 19500 max .spadek i na 22k

    OdpowiedzUsuń

  23. @noob 15 maja 2024 20:35

    Poczekaj proszę i pozwól, aby indeks DJIA osiągnąć poziom 40.630 wg tej notacji z 28 grudnia 2023r. Właśnie kończy się fala 5 primary ze szczytem na koniec tego m-ca. Ten obrazek był umieszczony pod koniec tamtego roku na tym blogu.

    DJIA 40.630

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kiedy wszyscy brali ski u WB po 5000 sp(okragła cyfra bla bla ) podałem,ze min cel5438 ,wyzej 5595 np.Co to daxa ,dzis zajołem pozycje na spadek ,tak samo na tym czymś zwanym bananem ,tutaj nie wiem bo to nie giełda,moze zaraz out.Daxa obstawie,ze swoje zrobił.Cel miał 188xx max maxow 19500,fajne 19170 np. .Sp 5338-40 np,es 5375-80.Janki to janki;-)tutaj jestem bp i czekam

      Usuń
    2. Dodam jeszcze ze wig banki zrobił formacje z celem 14100 i opadł z sił

      Usuń
  24. To małe S na sp500...pozdrawiam zawodowiec1

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja dopiero małe s gdy w20 USD będzie na poziomie co najmniej 700. Wiem, że niewiele brakuje ale rok temu pewien zawodowiec prognozował tutaj taki poziom i od tej pory idzie jak po sznurku.

      Usuń
  25. Na chwilę obecną nie nastawiam się na duży ruch w dol, gram pod oscylatory. Nawet najlepszym nie zawsze idzie po sznurku ale najlepszy umie zareagować a naśladujący nie wie co zrobic a potem ma pretensje i wylewa żale zniechecajac zawodowców do pisania...bo co z tego mają poza hejtem i kpinami? Zawodowiec1

    OdpowiedzUsuń
  26. Jacy to zawodowcy którzy bazują na pierdołach typu oscylatory, luki, dywergencje itp. Taki goldman Sachs ma udziały w obrocie w okolicach 25% i myślisz że nie wie co jest kupowane a co sprzedawane? Jaki jest popyt a jaka podaz? Myślisz, że go interesują jakieś oscylatory? Nie ważne co piszesz na blogu on i tak przez swoją ekspozycję na rynku wie prawie wszystko.

    OdpowiedzUsuń
  27. i ja się nie wyśmiewam, czy hejtuję. Czytam tylko ale czasami brak pokory, pewność siebie piszących tutaj zawodowców bazujących na swoich narzędziach które mogłyby stosować nawet małpy mnie zaskakuje. Oczywiście ileś tam razy trafią ale czy w długim terminie zarabiają tego nie jestem już pewien.

    OdpowiedzUsuń
  28. Zawodowiec przede wszystkim ma pokorę czego Ci życzę abyś osiągnął. Dobrego dnia, pozdrawiam zawodowiec1

    OdpowiedzUsuń
  29. Dziękuję i wzajemnie wszystkiego dobrego. Są szanse, że będzie to dobry dla Ciebie dzień ;)

    OdpowiedzUsuń

---------------------------
Przydatne kody html:

- wstawianie aktywnego linku
<a href="adres linku w cudzysłowach">wyświetlany tekst</a>

- wytłuszczanie tekstu
<b>tekst</b>
---------------------------