sobota, 11 lutego 2017

Fragment, wydłużenie i SUPLEMENT

Poniżej krótki wyciąg z RAPORTU. We fragmencie tym pokazuję dwie możliwe ścieżki rozwoju sytuacji dla WIG20 w krótkim terminie. Obie wykluczają możliwość zakończenia rozwijającego się trendu na poziomie 2.100 pkt. (stąd m.in. tytuł RAPORTU) i wymagają kontynuacji. Różnią się jedynie poprzedzającym ją stopniem schłodzenia rynku. Scenariusz bazowy się nie realizuje, prawdziwy okazuje się scenariusz rezerwowy. Za poziom docelowy Miraże Fortuny uznają poziom w okolicy 2.130 pkt., który okazuje się niedoszacowany. Fala [v] ulega niespodziewanemu i niemożliwemu do przewidzenia wydłużeniu (w rozumieniu TFE nie chodzi tu o to, że fala jest dłuższa niż oczekiwana ;) - chodzi o fakt rozpoczęcia od konfiguracji złożonej, która prosty impuls JEDEN-DWA-TRZY-CZTERY-PIĘĆ przekształca w: JEDNE-DWA-jeden-dwa-(jeden)-(dwa)-(trzy)-(cztery)-(pięć)-cztery-pięć-CZTERY-PIĘĆ).

W związku z wydłużeniem oraz by "spóźnieni" nabywcy RAPORTU nie czuli się pokrzywdzeni płacąc pełną cenę za niepełnowartościowy RAPORT, z którego po tygodniu uciekła możliwość praktycznego wykorzystania projektowanej ścieżki rozwoju dla większej części fali [v], autor przygotował krótki SUPLEMENT, który został dołączony do RAPORTU dla nowych klientów a także przesłany dotychczasowym.


* * * * *

"Jak widać na rys. 2., na dzień sporządzenia analizy (5 luty 2017) indeks znajduje się na etapie podfali [iv]. Zwyczajowo oczekuje się, że fala ta powróci w rejon fali czwartej niższego rzędu co dotąd nie nastąpiło. Idealnym wsparcie wydaje się być tu rejon ~2.025 pkt., gdzie znajduje się zniesienie fibo 0,382 całej fali [iii]. Co więcej fala [iv] powinna być proporcjonalna w jakiś sposób do fali [ii] a w tym miejscu właśnie byłaby ona równa 1,618 jej długości.

     Rys. 3

Abstrahując jednak od rozwiązań zwyczajowych muszę wspomnieć o możliwości zakładającej koniec fali [iv] na ubiegłowtorkowym poziomie 2.051 pkt. jak na rys. 4. W takim wypadku zabrakłoby co prawda powrotu w obszar fali czwartej niższego rzędu, jednak dokładnie w tym miejscu wypada zniesienie fibo 0,236 fali [iii] a korekta [iv] jest równa co do długości [ii]. Argumenty te można uznać za wystarczające.

     Rys. 4

Po finalizacji złożonej korekty Miraże Fortuny oczekują kontynuacji wzrostów do poziomu ~2.130 pkt. w ostatniej fali przed większą korektą. Poziom ~2.130 wynika z równości na tym poziomie sumy fal (iv) i (v) oraz fal (i), (ii) i (iii). Co więcej tutaj fala [v] równa by była 1.618 fali [i] zakładając odbicie z wcześniej wspomnianego poziomu ~2.025 pkt. W drugim wypadku wartość ta wynosiłaby 1,236 fali [i]." 

* * * * *

Powyższe to najbardziej technicznie brzmiący fragment RAPORTU pełen Elliotowskiego żargonu. Reszta jest już nieco łatwiejsza w odbiorze. Staram się znaleźć złoty środek jeśli chodzi o językową kompozycję, tak aby Elliotowcy nie zjechali mnie za dyletantyzm, a mniej obeznani w temacie za nadmierną "Elliotowość" ;).

* * * * *
 
Btw. Żeby uniknąć nieporozumień:
 
Nie jest przeznaczeniem RAPORTÓW, podobnie jak celem działania BLOGA, służyć jako narzędzie określania precyzyjnych poziomów entry / exit na instrumentach typu FUTURES W20. Jest to narzędzie wspierania wiedzą decyzji inwestycyjnych oraz definiowania nastawienia do pewnej wybranej gamy rynków finansowych, w tym głównie WIG20, mające jedynie "nakierunkować" inwestorów w stronę poprawnego stylu działania (long / short / wait) zgodnego z obiektywnymi projekcjami opartymi o Teorię Fal Elliotta w średnim okresie, na przestrzeni najbliższych tygodni i miesięcy. Decyzje inwestycyjne wsparte wiedzą pochodzącą z lektury RAPORTÓW pozostają w wyłącznej gestii czytelników.

3 komentarze:

  1. od Twojej (ii)na wykresie grudniowym mam do dzisiaj/prawdopodobnie zakończone?/ dziewięć fal jako wydłużona iii, gdyż z regły wydłużeniu ulegają fale trzecie.
    resztę niech dośpiewają sobie czytelnicy ,o ile nie skasujesz wpisu .A

    OdpowiedzUsuń
  2. Pisanie raportu na zasadzie: albo wzrośnie albo spadnie, a następnie chwalenie się, że przewidziało się wzrosty, jest komiczne.

    OdpowiedzUsuń
  3. Odpowiedź pod wpisem "Trzecia fala. Rozdział 1".

    OdpowiedzUsuń

---------------------------
Przydatne kody html:

- wstawianie aktywnego linku
<a href="adres linku w cudzysłowach">wyświetlany tekst</a>

- wytłuszczanie tekstu
<b>tekst</b>
---------------------------